Viiekäiguline õhtusöök Uue Maailma klassikaliste maitsetega 31.01.2020


Viiekäiguline õhtusöök Uue Maailma klassikaliste maitsetega 31.01.2020

31. jaanuari külmal õhtul kell 19 seab veinisõber jälle sammud Harmooniasse kus teda soojalt vastu võetakse 🙂

Maailmas on umbkaudu 2000 erinevat viinamarja, millest valmistatakse veini. Paraku teab keskmine veinisõber peast kümmekond erinevat ja maitseb ikka neid endale turvalisi ja lemmikuks osutunud nektareid korduvalt. Seekordsel veiniklubi üritusel läheme aga turvaalast välja ja maitseme väljaspoolt Euroopat pärit veiniriikidele omaseid viinamarjadest valmistatud veine, millest paljud on vähetuntud ja avardavad silmaringi.

Veinide juurde sobitatud toidud on antud piirkondade traditsioonidest saanud inspiratsiooni, kuid millel on siiski meie oma Harmoonia nägu ja maitse.

Seekordne õhtumenüü sai järgmine:

1. Torres Estelado Organic Blanc de Noirs Sparkling, Tšiili, Secano interior.
Miguel Torres Chile’t võib uhkusega nimetada tõeliseks pioneeriks Tšiilis, olles esimene, kes tutvustas uusi veinivalmistamise tehnoloogiaid. Tegemist on País viinamarjadest traditsioonilisel meetodil valmistatud vahuveiniga. Mõiste – Blanc de Noirs – näitab, et see valge vahuvein on valmistatud punasest viinamarjasordist.
Suupisteks kõrvale Tšiilis levinud ceviche mixto forellimarja ja tilliõliga

2. Ara Single Estate Sauvignon Blanc Marlborough, Uus-Meremaa
Veinil on Uus-Meremaa Marlborough piirkonnale omane rohusus, millele lisandub greibi ja karusmarja noote.
Uus-Meremaa ja rohekarbid on ajatu klassika. Meie pakume neid toredaid karpe ürdi-veinikastmes ja serveerime oma maja värske ciabattaga

3. Leyda Single Vineyard Kadun Sauvignon Gris, Tšiili
See unikaalne ja innovaatiline 100% Sauvignon Gris on Leyda üks parimaid valgeid veine. Eksootilise ja ekspressiivse karakteriga elegantne vein peegeldab endas Leyda oru terroir mineraalsust ja soolsust. Seda veini on Eestis viimased pudelid, mida meie õhtul maitsta saame.
Tšiili kohalikust hõrgutisest meriangerjast inspiratsiooni saades pakume veini täiustama võis praetud eestimaist angersäga lillkapsa tambi ja koore-sidrunikastmega.

4. Escapades Pinotage, Lõuna Aafrika Vabariik
Escapades Pinotage on 2006. aastal asutatud kuid tänaseks juba rahvusvahelist tuntust kogunud ja palju auhindu kogunud veinimaja üks esindusveine.
Kõrvale pakume grillitud lamba karreed Lõuna-Aafrika ühe rahvustoidu Chakalaka’ga.

5. Õhtu lõpetab Ironstone Reserve Old Vine Zinfandel, Ameerika Ühendriigid, Kaliforniast.
Selle veini viinapuud on 60-80 aastased ja neid kasvatatakse Mokelumne jõe kaldal Lodis, mis on üks parimaid piirkondi Zinfandel viinamarjale. Korje toimub käsitsi ja vein küpseb 12 kuud väikestes prantsuse tammevaatides. Vein on rikkaliku ja pika järelmaitsega ja kõrvale pakume erinevaid küpseid juuste.

Maitsva toidu juurde räägib veinijuttu sommeljee Tõnis Kuuskmann.

Õhtutasu 58€/inimene, broneerides laua vähemalt 6le lubame soodustust 10%. Ettemaks garanteerib koha.
Broneerimine: klubi@restoranharmoonia.ee

Mõnusat veinisuminat ootama jäädes

Teie Harmoonia Veiniklubi