Harmoonia Veiniklubi 13.04 – Tommasi veinimaja Itaaliast


Harmoonia Veiniklubi 13.04 – Tommasi veinimaja Itaaliast

Tommasi on Veneto piirkonna juhtivaid veinitootjaid ja nende perekond on seal veini valmistanud aastast 1902. Nende esivanemate tillukesest veiniaiast Valpolicella Classico alal on tänaseks välja kasvanud väiksemat sorti veiniimpeerium viinapuuaedade ja veinimõisatega erinevates Itaalia piirkondades – Põhja-Itaalias Venetos ja Lombardias, Toskaanas Maremmas ja kuulsas Montalcinos ning Lõuna-Itaalias Puglias.

Kõike seda juhib Tommaside neljas põlvkond ja veinivalmistamisse on kaasatud koguni 9 liiget, mis iseloomustab pereettevõtte pikaajalisi traditsioone ja tugevust.

Tootja koduleht: http://www.tommasiwine.it/

Maitseme kuute erinevat Tommasi veini, juurde nagu ikka veinidega sobitatud suupisted Harmoonia peakokk Eveli poolt, räägime veinijuttu ja veedame taas ühe mõnusa õhtu!

Õhtumenüü
Tervituseks
Tommasi Perla Pinot Nero Spumante
Punaste marjade ning kollaste puuviljade kompott, erksa mulli ja särtsaka happesusega tasakaalus vahuvein.

Tommasi Paternoster Vulcanico Falanghina
Valgetest lilledest ja puuviljadest tulvil aromaatne vein, tasakaalustava kergelt soolaka mineraalsuse ja erksa happega. Põnevust ja elamust pakub kindlasti, nii piirkondlik eripära kui autentne viinamari.
Suupisteks küpsetatud mereannid, forellimari, vähikaste

Tommasi Caseo Pinot Nero
Kauni rubiinpunase tooniga, erksa iseloomuga vein. Aroomis ja maitses märkame küpseid kirsse, lagritsat ja punast paprikat.
Suupisteks röstitud pardifilee, tummine kirsikaste

Torres Rafael Valpolicella Classico Superiore
Kauni rubiinpunase tooniga ühe-aia Valpolicella. Aroomilt on vein lopsakalt marjane, domineerivad eeskätt punased viljad – kirsid, sõstrad, kergelt ka metsmaasikat. Maitsepaletil on tunda samuti viiteid magusatele kirssidele, pehmetele vürtsidele.
Suupisteks hirve carpaccio, metsaseenekreem, sarapuupähklid

Tommasi Arele Verona IGT
Värvuselt ilusa sügava rubiinpunase tooniga. Vein on aroomilt puuviljane, tunda vürtsi, musta pipart, küpseid marju. Maitselt intensiivne, täidlane, rikkalik. Järelmaitse pikk ja vürtsine. Vein on laagerdunud 12 kuud slavoonia ja prantsuse tammevaatides
Suupisteks metssea raguu värske pastaga

Tommasi Crearo della Conca dÓro
Värvuselt ilusa sügava rubiinpunase tooniga. Aroomis tunda vürtsi, musta pipart, küpseid metsamarju, tumedaid kirsse. Maitselt võimas, täidlane, rikkalik. Järelmaitselt pikk ja vürtsine. Vein on vähemalt 18 kuud laagerdunud slavoonia tammest vaatides.
Kolme juustu valik – Pecorino Romano, Gorgonzola, Parmigiani Reggiano

Hinnaks 35€, laua broneering kuuele -10%
Broneeri laud: klubi@restoranharmoonia.ee