7.08.2021 Perekond Valkude Veiniklubi: Viiekäiguline õhtusöök Torrese veinidega


7.08.2021 Perekond Valkude Veiniklubi: Viiekäiguline õhtusöök Torrese veinidega
Tulemas on taas üks mõnus augustikuine suveõhtu Vändras gurmeehuviliste perekonna poolt loodud Valkude Veiniklubis kus saate nautida õhtupäikese saatel hõrgutavaid maitseid ja sommeljee poolt kokkusobitatud veine.
Üritus toimub Vändra Kodukohvikute päeva raames perekond Valkude koduõues kus halva ilma korral kaitseb vihma eest peotelk. Naudime mõnusat ja sumedat õhkkonda, pererahva hoole ja armastusega loodud lillerohkes aias, aadressil Pikk 23 algusega 18:00
Sel õhtul pakume Harmoonia restoraniga 5-käigulist õhtusööki, mille kõrvale on valinud kvaliteetsed veinid Torrese veinimõisalt Balmerki veinisommeljee Aivar Peeduli.
Aivar räägib maitsva toidu kõrvale põnevaid veinijutte kuulsast Torrese perekonnast, keda ilmselt iga väiksem veinihuviline nime poolest teab kuid tahaks teada enamat.
Torrese perekond on viinamarjakasvatusega seotud juba 17. sajandist ning lisaks veinivalmistamisele Hispaanias, omandas Don Miguel Torres 1979. aastal Tšiilis väikese veinikeldri olles esimene välismaalane kes investeeris Tšiili viinamarjakasvatusparadiisi. Miguel Torres Chile’t võib uhkusega nimetada tõeliseks pioneeriks, olles esimene, kes tutvustas seal uusi veinivalmistamise tehnoloogiaid: võttis kasutusele roostevabast terasest mahutid ja Prantsuse tammevaadid. Lisaks on ta andnud suure panuse Tšiili veinide populaarsuse ja müügimahtude kasvule. Torres on valitud maineka ajakirja
Drinks International poolt maailma enimhinnatud veinibrändiks 2014, 2015, 2017, 2018 aastatel, mis teeb neist ühe edukama ja mainekama veinitootja käesoleval sajandil
5-käigulise õhtusöögi toovad Teieni Harmoonia Restorani peakokad Taavi ja Kristin, kes on koostöös sommeljeega kokku pannud järgmise menüü:
– Tervitame külalisi kvaliteetvahuveiniga.
See Tšiilis toodetud orgaaniline traditsioonilisel meetodil valmistatud vahuvein on maitselt värske ja elav nagu autentsele Pais viinamarjale iseloomulik. Sobib ideaalselt aperitiiviks ja kõikide oluliste sündmuste tähistamiseks.
Tervitusampsuks Tšiili rahvuslik uhkus Ceviche mixto (erinevad mereannid marineerunud laimimahlas) forellimarja ja porruõliga.
– Järgmisena kõrgelt auhinnatud kahvaturoosa värvusega ning kestva peene ja püsiva mulliga vahuvein Torres Estelado Sparkling Rose. Aroomis domineerivad punased puuviljad ja tsitruselised. Maitse on värske, puuviljane ja tõeliselt iseloomulik põlisele Pais sordile.
Kõrvale pakume Saaremaa Pähkla forelli tartari, wontonikrõbediku ja wakamega
– Valget veini esindab Torres Pazo das Bruxas Albarino. Instensiivselt aromaatne valge vein, milles tunda floraalseid ning tsitrust ja valget virsikut. Ilusa happe ja puuviljase maitsega vein, millel pikk järelmaitse. Pudeli etiketil on kujutatud metsas tantsivaid Galiitsia nõidu, kes vanal ajal põletades veinivääte kutsusid välja hingi andmaks uutele viinapuudele elujõudu.
Siia juurde pakume Harmoonia terrassi suvist hitti panko paneeringus hiidkrevetid, värske salati, maasikate ja sriracha majoneesiga
Õhtu pearoog on grillitud rohumaaveise antrekoot sooja salati ja rohelise pipra kastmega. Veinivalikuks ikooniline Torres Purgatori.
Purgatori sai alguse Desterratsi mõisast Hispaanias, kus tollased mungad patukahetsuses harisid maad. Kliima oli äärmuslik, muld karm ja kohmakas. Nendest tingimustest sündis ainulaande magus ja punane vein. Legend viitab sellele, et Purgatori mahlane, siidine magusus, sujuvad tanniinid ning puuvilja maitsed meelitasid isegi ingleid tünne koputama ja osa veini endaga taevasse kaasa viima. Aroom on intensiivse muraka ja mustika lõhnaga, suitsu ning apelsinikoore sosinaga. Maitse on Purgatori peenete taniinidega mahlane ja siidine, milles on tunda maasikat, kirssi, valget piprat ja tamme. Väärt ootamist!
– Õhtu lõpetame magusa dessertveiniga Torres Moscatel Oro
Suurepärane merevaigukollase värvusega dessertvein, milles on tuntavad Muscatel´i viinamarjale iseloomulikud puuvilja (apelsin, sidrun, rosinad), lille (roos, liilia) ja vürtsi (tubakas, nelk) noodid. Maitses on meeldivalt tasakaalustatud magusus ja puuvilja happesus.
Siia kõrvale grillitud puuviljad kookosejäätisega.
Tule ja veeda mõnus päev ja imelisi maitseid täis õhtu Vändras.
NB! Kohtade arv õhtusöögil on piiratud! Seetõttu on vajalik eelnev registreerumine.
Õhtusöögile registreerumiseks saada broneeringu soov koos enda kontaktandmetega meiliaadressile: klubi@restoranharmoonia.ee
5-käigulise õhtusöögi hind koos veinivalikuga on 79€/inimene
Lisainfot jagab hea meelega õhtu perenaine Piret telefonil 53443600